Zahvalna nedelja na Radovici

Vsemogočni Oče, zahvaljujemo se ti za vse tiste ljudi, ki na kakršen koli način sodelujejo in pomagajo, da je naša fara še živa in znamenje Božje navzočnosti med nami.
Hvaležnost življenje naredi polno, bogato in smiselno. Uči nas, da je življenje dar, da smo dar mi sami, da so drugi podarjeni nam in mi podarjeni drugim. Odrešenik sveta, hvala Ti za mir in Tvoje varstvo, ki smo ga deležni v naši župniji.
Priče smo prizorom krutih vojn in velikih naravnih katastrof po svetu. Klestila je toča, suša je uničevala polja, hude poplave so prizadele tudi nekatere predele naše prelepe domovine Slovenije, da so ljudje ostali čez noč brez vsega imetja, ki so ga ustvarjali celo življenje.
Ob takšnih dogodkih pa pomoč in dobrota ljudi dokazujeta, da ljudje presegamo sami sebe in z dobrimi deli gradimo skupnost, ki z dobroto postane močnejša in večja, kot bi bila, če bi ostajali zgolj posamezniki in zaprti sami vase.
Zato smo se zbrali k evharistiji ali zahvali, da izrazimo svojo hvaležnost Tebi dobri Bog.