Spletna stran župnij Metlika, Suhor in Radovica

Slomškovo bralno priznanje

Le kaj pametnega si izvolite v branje, da ne boste časa in denarjev izgubljali, si pošteno srce in pamet kalili.

bl. Anton Martin Slomšek

Kaj je SBP?

Slomškovo bralno priznanje (SBP) je bralno gibanje veroučencev, ki so ga leta 1999 po vzoru osnovnošolskega gibanja za bralno značko osnovali g. Miha Herman kot predstavnik Slovenskega katehetskega urada, ga. Berta Golob in Celjska Mohorjeva družba. Namen dejavnosti je spodbujanje branja literarno kakovostnih knjig z duhovno tematiko.

Kako do knjig?

Ker teh knjig običajno ni v splošni knjižnici, jih je moč izposoditi pri verouku. Zraven knjige prejmeš še list z nalogami in ga kot dokazilo o prebranem oddaš katehetu ali katehetinji.Kakšen je torej potek SBP v naši župniji?

Oddaš priloženo prijavnico katehetu/inji. Izposodiš si knjigo, jo prebereš, rešiš nalogo in jo oddaš katehetu/inji. Za vsako prebrano knjigo prejmeš nalepko. Če vztrajaš do konca in prebereš tri knjige do sredine aprila, prejmeš še priznanje. Četrta knjiga ni obvezna; če pa jo prebereš, prejmeš še dodano zlato nalepko.

Picture

 

Kaj pa nagrada?

Najbogatejša je zagotovo nova prebrana knjiga, ki razkriva našo vero! Poleg tega pa ima vsak bralec mapo, v katero kot dokazilo o prebranih knjigah lepi posebne nalepke z različnimi motivi, povezanimi s Slomškovim življenjem in delom.

 

Katere knjige beremo v tem veroučnem letu?

Vsi bralci istega triletja bomo prebirali iste knjige, in sicer:


1. triletje (1.-3. razred, ob pomoči staršev)

Berta Golob: Vse to se je zgodilo, Ognjišče
Tim Dowley: Moja prva zgodba o veliki noči, Ognjišče
Berta Golob: Janez Krstnik, Ognjišče
Bog je dober 2 (Jakob), Salve
Iščemo Jezusa, Ognjišče
Angela M. Burrin: Grem k maši, Ognjišče

2. triletje (4.-6. razred)

E. Bianco: Fant iz oratorija je postal papež Frančišek, Salve
Paulo Coelho: Sanje treh libanonskih ceder, Salve
Gašper M. Otrin: Dominik Savio, Salve
Don Bosko – živi svoje sanje, Salve
Zdenka Candellari: Pisma svetemu Jožefu, Emanuel
Berta Golob: Leopoldina, Celjska Mohorjeva družba
Ignacij Knoblehar, Adventni koledar 2019

3. triletje (7.-9. razred)

L. Jensen: Angeli in Sveto pismo, Ognjišče
Luciano Nervi: Bernardka glasnica Brezmadežne, Ognjišče
Berta Golob: Sandali in sari, Ognjišče
Claire de Castelbajac, Emanuel
A. D´Avenia: Bela kot mleko, rdeča kot kri, Družina

 

Berite in kar ste brali, dobro preudarite!