Vnebovzetja Device Marije

Župnijska cerkev na Radovici je posvečena Mariji Vnebovzeti.

Prva omemba cerkve na Radovici je iz leta 1334. Do leta 1854, ko je bila ustanovljena župnija na Radovici, je bila ta cerkev podružnica metliške župnije.

Prvotna cerkev je bila grajena v gotskem slogu, vendar je bila pozneje predelana in sedaj ni videti sledov gotike. Ker je bila nekdanja podružnica premajhna za župnijsko cerkev, so jo leta 1890 podaljšali za 5,5 m. 12. oktobra 1890 je bila povečana cerkev blagoslovljena.

Glavni oltar posvečen Mariji Vnebovzeti iz leta 1880 je delo Jerneja Jereba iz Metlike. Na njem so poleg zavetnice cerkve še kipi sv. Jožefa, sv. Joahima, sv. Ane in Sv. Janeza Evangelista.

Na levi strani prezbiterija je cerkvi prizidana kapela sv. Križa. V velikonočnem tridnevju jo uporabljamo za božji grob.

K desni strani prezbiterija je prislonjen zvonik. V njem so trije bronasti zvonovi. Veliki iz leta 1927, težak 740 kg. Srednji iz leta 1927, težak 480 kg. Mali zvon iz leta 1827, težak 349 kg.

Na cerkvenem koru so orgle, delo mojstra Karla Kriegla. Narejene so bile leta 1904.